ASP.NET MVC 5 (C110)

Tomáš Jurásek, Tomáš Jecha

Technologie ASP.NET MVC je rozhraní pro budování webových aplikací na platformě Microsoft .NET. Postupně nahrazuje služebně starší ASP.NET WebForms, jež není od ASP.NET 5 dále podporována. Tím se stává jednou z nejžádanějších technologiích .NET vývojářů.

ASP.NET MVC vám dovoluje získat plnou kontrolu nad HTML kódem a HTTP požadavky a zároveň nabízí mnoho cest jak rozšiřovat chování tohoto frameworku.

Přijďte se naučit rozumět ASP.NET MVC. Kurz se v první polovině zaměřuje na základní principy technologie. V druhé části se více věnuje častým architektonickým problémům, rozšiřitelnosti a často se opakujícím postupům.

OSNOVA

 • představení a principy MVC
 • úvod do ASP.NET MVC (instalace, nasazení, nástroje, verze)
 • HTTP protokol a webový vývoj
 • Controllery
 • Routování
 • Šablony - úvod, společný vzhled, syntaxe Razor
 • Předávání dat do šablon
 • Navigace
 • Práce s formuláři a binding
 • Architektura aplikace
 • Zabezpečení (přihlašování, autorizace)
 • Lokalizace
 • AJAX
 • Extensibility points
Počet částí kurzu v osnově nemusí odpovídat počtu dní, po které se kurz koná. Večerní kurzy se skládají ze 3hodinových bloků, denní kurzy zahrnují 6 hodin výuky na každý den. Během kurzu se samozřejmě dozvíte vše, co je uvedeno v osnově.

Požadované znalosti: C#, základy HTML a HTTP

Klíčová slova:

Kategorie: Webové aplikace

Související kurzy

ASP.NET WebForms 4.5 pro úplné začátečníky (C120)

Na tomto kurzu si ukážeme úplné základy technologie ASP.NET WebForms a představíme si její základní principy. Vysvětlíme si, jak fungují master pages, jak se používají skiny a témata, ukážeme si základní komponenty, validátory a data-binding. Ukážeme si také základní použití membership a role providerů, které slouží pro implementaci přihlašování uživatelů do aplikace.

ASP.NET WebForms 4.5 pro pokročilé I (C121)

Na tomto kurzu si představíme pokročilejší techniky a postupy z ASP.NET WebForms. Ukážeme si, jak používat HTTP moduly a handlery. Vysvětlíme si, jak ochočit komponentu Menu pomocí SiteMap providera, jak využívat AJAX a URL routing, ukážeme si pokročilejší komponenty z knihovny Ajax Control Toolkit a naučíme se využívat i knihovnu jQuery. V závěru kurzu si představíme některé z novinek, které přinesla verze .NET 4.5.

ASP.NET WebForms 4.5 pro pokročilé II (C122)

Na tomto kurzu si ukážeme, jak vyždímat z ASP.NET WebForms 4.5 maximum. Vysvětlíme si základní principy implementace vlastních komponent, předvedeme si, jak napsat vlastní membership a role providery, ukážeme si, jak udělat vlastní control adaptéry, pokud se nám nelíbí HTML, které produkují vestavěné komponenty. Dopodrobna si ukážeme, jak funguje view state a jak ve vlastních komponentách využívat control state. V druhé polovině kurzu napíšeme středně složitou komponentu, na níž si procvičíme některé techniky představené v první části.

SignalR a jeho využití ve webových aplikacích (C129)

Tomáš Herceg

SignalR je technologie, která celkem pohodlně řeší problém realtime komunikace na webu. Na tomto kurzu si vysvětlíme její základní principy a na praktických příkladech si ukážeme, jak tuto technologii používat. Povíme si také o úskalích, na která při realtime komunikací na webu můžete narazit a jak se s nimi vypořádat.

Nejsou vypsány žádné kurzy. Napište nám a my s tím něco uděláme.

Lektoři

Tomáš Jurásek

Jsem vývojář a konzultant, který se zabývá .NET technologiemi. Příbližně od roku 2014 jsem součástí komunity Microsoft Student Partner, kde se podílím na různých konferencích, akcích a propagaci Microsoft technologií.

Mám zkušenosti s vývojem a provozem velkých distribuovaných systémů postavených na microservices architektuře a refactoringu starých legacy systémů.

Tomáš Jecha

Jsem nezávislý softwarový architekt a lektor pracující převážně na platformě Microsoft. Skrze dotNETcollege nabízím formou kurzů a konzultací své znalosti z praxe firmám i jednotlivcům. Mojí specializací je ASP.NET MVC, architektura větších aplikací, optimalizace a databáze. Již od roku 2009 obhajuji ocenění Microsoft Most Valuable Professional. Potkat mě můžete také na konferenci MS Fest jako organizátora i přednášejícího.