ASP.NET Core 3.0: From Zero to Hero (2/4) (ASPNET-FZTH2)

Tomáš Jurásek

Tento kurz je součástí sady kurzů ASP.NET Core 3.0 - From Zero to Hero. Pokud se chcete registrovat na celou sérii, využijte zvýhodněnou cenu za kompletní sérii.

Během celé série kurzu ASP.NET Core 3: From Zero to Hero se naučíte pracovat s infrastrukturou platformy ASP.NET Core 3.0 a navrhovat vlastní řešení, které využívá veškeré výhody této platformy. Seznámíte se s návrhem databázového modelu pomocí Entity Framework Core. Budeme se věnovat práci s uživateli a jejich autentizaci. Projdeme si možnosti při psaní UI na platformě ASP.NET Core 3. Zaměříme se na správu zdrojového kódu a nasazování do Azure nebo vlastní IIS server a následný monitoring nasazené aplikace.

V kurzu se seznámíte s možností tvorby databázového schématu pomocí frameworku Entity Framework Core. Naučíme se modelovat konkrétní databázi a jak EF Core využít pro dotazování se nad daty.

  • Rozdíly EF Core vs EF
  • Konfigurace
  • Tvorba modelu pomocí code-first přístupu
  • Vytváření migrace na základě code-first přístupu
  • Dotazování se do DB pomocí Linq-To-Sql
  • Použití a práce s knihovnou Dapper
  • Použití EF Core nad databází PostgreSql
  • Vývoj demo aplikace

Doporučujeme vzít si s sebou vlastní notebook s nainstalovaným Visual Studio 2019, abyste si mohli probírané ukázky pořádně vyzkoušet.

Počet částí kurzu v osnově nemusí odpovídat počtu dní, po které se kurz koná. Večerní kurzy se skládají ze 3hodinových bloků, denní kurzy zahrnují 6 hodin výuky na každý den. Během kurzu se samozřejmě dozvíte vše, co je uvedeno v osnově.

Požadované znalosti: C#

Klíčová slova: ASP.NET Core, .NET Core

Kategorie: Webové aplikace

Nejsou vypsány žádné kurzy. Napište nám a my s tím něco uděláme.

Lektoři

Tomáš Jurásek

Jsem vývojář a konzultant, který se zabývá .NET technologiemi. Příbližně od roku 2014 jsem součástí komunity Microsoft Student Partner, kde se podílím na různých konferencích, akcích a propagaci Microsoft technologií.

Mám zkušenosti s vývojem a provozem velkých distribuovaných systémů postavených na microservices architektuře a refactoringu starých legacy systémů.