Vývoj webových aplikací s Telerik ASP.NET AJAX (C141)

Termíny:

Aktuálně nemáme vypsaný žádný termín. Poptat termín kurzu

Snad každá webová aplikace v této době obsahuje nějaký prvek, po němž je vyžadována pokročilejší funkcionalita. Pokud si je nechceme vyvíjet sami, můžeme použít již hotové prvky od výrobců třetích stran, z nichž jedním z nich je právě Telerik. Ukážeme si práci s nejdůležitějšími prvky, které se v balíku ASP.NET AJAX nachází, možné způsoby přístupu k datům, vzájemnou spolupráci prvků na stránce a v neposlední řadě ladění vzhledu.


1. ČÁST

  • Úvod do Telerik ASP.NET AJAX, základní kostra aplikace
  • Základní komponenty a widgety

2. ČÁST

  • Pokročilé komponenty a widgety

3. ČÁST

  • Grid
  • Práce s OData

4. ČÁST

  • Stylování
  • Script management
  • Persistence Framework
  • Grafové komponenty
Všechny termíny kurzu lze absolvovat též online prostřednictvím platformy Microsoft Teams.

Požadované znalosti: ASP.NET WebForms, HTML, CSS, Javascript

Klíčová slova: ASP.NET, ASP.NET WebForms, HTML, CSS, Javascript, Telerik, AJAX, Telerik ASP.NET AJAX

Kategorie: Webové aplikace

Termíny kurzu

Nejsou vypsány žádné kurzy. Napište nám a my s tím něco uděláme.

Prerekvizity

ASP.NET WebForms 4.5 pro pokročilé I (C121)

Na tomto kurzu si představíme pokročilejší techniky a postupy z ASP.NET WebForms. Ukážeme si, jak používat HTTP moduly a handlery. Vysvětlíme si, jak ochočit komponentu Menu pomocí SiteMap providera, jak využívat AJAX a URL routing, ukážeme si pokročilejší komponenty z knihovny Ajax Control Toolkit a naučíme se využívat i knihovnu jQuery. V závěru kurzu si představíme některé z novinek, které přinesla verze .NET 4.5.

Navazující kurzy

Související kurzy

ASP.NET WebForms 4.5 pro pokročilé II (C122)

Na tomto kurzu si ukážeme, jak vyždímat z ASP.NET WebForms 4.5 maximum. Vysvětlíme si základní principy implementace vlastních komponent, předvedeme si, jak napsat vlastní membership a role providery, ukážeme si, jak udělat vlastní control adaptéry, pokud se nám nelíbí HTML, které produkují vestavěné komponenty. Dopodrobna si ukážeme, jak funguje view state a jak ve vlastních komponentách využívat control state. V druhé polovině kurzu napíšeme středně složitou komponentu, na níž si procvičíme některé techniky představené v první části.

Vývoj klientských aplikací v Kendo UI (C140)

V posledních letech získávají klientské aplikace v Javascriptu na důležitosti a proto vznikají různé sady komponent, které mají za cíl usnadnit vývoj především business aplikací.