GIT pro týmy i jednotlivce (C145)
Systém na správu verzí GIT se v posledních letech začal těšit velké oblibě i u vývojářů na platformě Microsoft. Nabízí vysoký výkon a volnost skrze nízko úrovňové operace a distribuovanou architekturu.
Proč a hlavně jak jej využívají vývojáři na práci ve větších týmech i jednotlivci na hobby projekty? Proč někteří GIT milují a druzí nenávidí? Jak zvolit způsob práce a jak jej zavést v týmu? Jak migrovat z jiných verzovacích systému a na co se připravit? Které nástroje jsou k dispozici a co nabízejí? Na tyto i další otázky se pokusíme během kurzu odpovědět formou praktických ukázek a postřehů z praxe.
1. ČÁST
- Seznámení s distribuovanou architekturou GIT
- Volba nástrojů a instalace
- Konfigurace repositáře
- Staging změn a commit
2. ČÁST
- Větve v GIT
- Synchronizace se vzdáleným serverem
- Postupy při práci v týmech
3. ČÁST
- Zásahy do historie změn
- Migrace z jiných verzovacích systémů
- Řešení problémů
- Best practices
Počet částí kurzu v osnově nemusí odpovídat počtu dní, po které se kurz koná. Večerní kurzy se skládají ze 3hodinových bloků, denní kurzy zahrnují 6 hodin výuky na každý den. Během kurzu se samozřejmě dozvíte vše, co je uvedeno v osnově.
Požadované znalosti:
Klíčová slova: GIT, verzovací systém
Kategorie: Testování a týmový vývoj
Aktuálně nejsou plánovány žádné termíny tohoto kurzu. V případě, že máte o toto téma zájem, napište nám.
Tomáš Jecha
Jsem nezávislý softwarový architekt a lektor pracující převážně na platformě Microsoft. Skrze dotNETcollege nabízím formou kurzů a konzultací své znalosti z praxe firmám i jednotlivcům. Mojí specializací je ASP.NET MVC, architektura větších aplikací, optimalizace a databáze. Již od roku 2009 obhajuji ocenění Microsoft Most Valuable Professional. Potkat mě můžete také na konferenci MS Fest jako organizátora i přednášejícího.