Desktopové aplikace

Zpět na všechny témata

Pro vývoj desktopových aplikací v .NETu existuje celá řada technologií. Základním kurzem, který je prerekvizitou pro všechny aktuálně používané technlogie, je kurz o jazyce XAML. Po jeho zvládnutí se můžete vydat buď k technologii Windows Presentation Foundation (WPF), nebo se naučit psát univerzální aplikace pro Windows (Universal Windows App).

Desktopové aplikace

Úvod do XAML (C126)

Aktuálně nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Přecházíte z WinForms na WPF nebo na Windows Universal Application? V obou těchto technologiích se uživatelské rozhraní navrhuje úplně jinak, než tomu bylo ve WinForms.

Vyvíjíme univerzální aplikace pro Windows (C127)

Aktuálně nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Na tomto kurzu si vysvětlíme, jak vyvíjet univerzální aplikace pro Windows. Ukážeme si, jak používat vzor MVVM a jaké jsou jeho výhody. Ukážeme si komponenty a funkce specifické pro Windows Universal Platform, vysvětlíme si, jaká má tato platforma možnosti a omezení. V poslední části si povíme o procesu vystavení aplikace na Windows Store.

MAUI - multiplatformní aplikace v .NETu (C161)

Aktuálně nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Roman Jašek

V rámci tohoto kurzu se seznámíte s technologií .NET MAUI, která umožňuje psát multiplatformní aplikace pro iOS, Android, Windows a Mac OS jednotně s využitím jazyka C# a XAML.

Hledáte kurz na téma, které v nabídce nemáme?

Na dotNETcollege jsme schopni sestavit kurz přesně na míru vašim potřebám. Není problém poskládat kurz z několika různých témat z naší nabídky, případně vypustit první část kurzu, která se zabývá základy dané technologie, a více se soustředit na pokročilá témata, zkušenosti z praxe a podobně. Na všechna témata z naší nabídky vám též můžeme poskytnout individuální konzultaci - ty jsou vhodné zejména v případě, že máte konkrétní dotazy týkající se vašeho projektu.