Vývoj klientských aplikací v Kendo UI (C140)

Termíny:

Aktuálně nemáme vypsaný žádný termín. Poptat termín kurzu

V posledních letech získávají klientské aplikace v Javascriptu na důležitosti a proto vznikají různé sady komponent, které mají za cíl usnadnit vývoj především business aplikací.


1. ČÁST

  • Úvod do Kendo UI, součásti
  • MVVM framework
  • Stylování
  • Základní komponenty a widgety

2. ČÁST

  • Pokročilé komponenty a widgety
  • Lokalizace, validace, DataSources

3. ČÁST

  • KendoGrid a datové komponenty

4. ČÁST

  • Single Page Applications
  • Grafové komponenty
Všechny termíny kurzu lze absolvovat též online prostřednictvím platformy Microsoft Teams.

Požadované znalosti: HTML, CSS, Javascript (základy)

Klíčová slova: HTML, CSS, Javascript, Kendo UI, Telerik, webové aplikace, komponenty, widget, KendoGrid

Kategorie: Webové aplikace

Termíny kurzu

Nejsou vypsány žádné kurzy. Napište nám a my s tím něco uděláme.

Prerekvizity

Javascript pro mírně pokročilé (C144)

Tomáš Herceg, Tomáš Herceg, Tomáš Herceg, Tomáš Herceg, Tomáš Herceg

Většina webových vývojářů umí v Javascriptu nadeklarovat proměnnou a funkci, ale pokud jde o pokročilejší funkce, mnoho lidí tápe v tom, jak funguje v Javascriptu klíčové slovo this, jak funguje dědičnost atd.

Navazující kurzy

Související kurzy

ASP.NET Web API (C111)

Tomáš Herceg, Roman Jašek

ASP.NET Web API je rozhraní pro návrh a konzumaci HTTP služeb. Přichází společně s ASP.NET MVC 4 a využívá některé její principy. Dalo by se hovořit o jednodušší alternativě ke komplexnímu komunikačnímu rozhraní WCF. Na kurzu se naučíte jak poskytovat data a jakým způsobem je následně konzumovat z desktopových aplikací nebo přímo z prohlížeče pomocí AJAXu. Bude se mluvit i o tom, jak rozpoznat scénáře, kdy bude nebo naopak nebude vhodné Web API využít.

Vývoj single page aplikací pomocí ASP.NET Web API, Knockout JS a Durandal (C133)

Tomáš Herceg, Tomáš Herceg, Tomáš Herceg

V posledních letech se stále více rozmáhají single page aplikace (SPA), které hojně využívají javascript. Frameworky Knockout JS a Durandal poskytují poměrně pěknou infrastrukturu pro vývoj takových aplikací. Na tomto kurzu si ukážeme, jaké možnosti nám tyto frameworky nabízí, a jak se používají. Ukážeme si, jak pracovat s klientským routingem, jak zacházet s historií prohlížeče, jak používat klientské MVVM pomocí Knockoutu, a v neposlední řadě i jak takové aplikaci napojit na databázi pomocí ASP.NET Web API.

Vývoj webových aplikací s Telerik ASP.NET AJAX (C141)

Snad každá webová aplikace v této době obsahuje nějaký prvek, po němž je vyžadována pokročilejší funkcionalita. Pokud si je nechceme vyvíjet sami, můžeme použít již hotové prvky od výrobců třetích stran, z nichž jedním z nich je právě Telerik. Ukážeme si práci s nejdůležitějšími prvky, které se v balíku ASP.NET AJAX nachází, možné způsoby přístupu k datům, vzájemnou spolupráci prvků na stránce a v neposlední řadě ladění vzhledu.

PhoneGap - vývoj multiplatformních mobilních aplikací - 3 dny (C135)

Cílem kurzu je naučit účastníky využívat Adobe PhoneGap – světově nejrozšířenější nástroj pro multiplatformní vývoj mobilních aplikací. PhoneGap Vám umožní jednotný, rychlý a flexibilní vývoj pro všechny nejrozšířenější mobilní platformy (Android, iOS a Windows), jednoduše pouze za pomoci JavaScriptu a HTML s CSS. Rozsáhlé dostupné API poskytnou plnohodnotné využívání hardware mobilních zařízení, včetně senzorů a možností geolokace pro vývoj moderní appky.